Kilka sprawdzonych sposobów na idealnie płaski brzuch


http://www.monikabregula.pl/2018/01/kilka-sprawdzonych-sposobow-na-idealnie.html

Płaski brzuch to marzenie każdego. Bez względu na płeć czy wiek, wszyscy dążymy do płaskiego, idealnego brzucha. Odstający brzuch to nie koniecznie wina tłuszczu. Jeśli w miarę zdrowo się odżywiasz, ćwiczysz, a twój brzuch dalej jest daleki od ideału, nic się nie martw, wystarczy kilka sztuczek, by osiągnąć idealnie płaski brzuch.


Więcej błonnika w codziennym jedzeniu

Brak błonnika sprzyja wzdymaniu, przez co brzuch robi się jak balon. Błonnik pomaga w pozbyciu się resztek jedzenia, a to z kolei pomaga w utrzymaniu płaskiego brzucha. Postaraj się by było go jak najwięcej w twojej diecie.

Pij jak najwięcej

Wszyscy wiedzą o regularnym piciu wody, ale większość tego nie robi zwłaszcza teraz zimą. Odpowiednie nawodnienie może zdziałać cuda, jeśli walczysz z wystającym brzuchem, ponieważ za uczucie ciężkości i wystający brzuch często odpowiada zatrzymanie wody w organizmie. I nie chodzi o to, by za jednym zamachem wypić dwa litry wody, ale żeby przez cały dzień pić małymi łykami i być stale nawodnionym.

Sól

Odrobina soli jest potrzebna, ale nadmiar spowoduje zatrzymanie płynów w organizmie, co skończy się nabrzmiałym brzuchem. Uważaj zwłaszcza w gotowych, przetworzonych produktach - wszystkie zawierają duże ilości soli.

Uważaj na produkty, które wzdymają

Często przyczyną wzdętego brzucha, mogą być różne produkty, które nam szkodzą. Spróbuj zaobserwować, po jakich produktach czujesz się gorzej, które źle na ciebie działają. Dzięki takiej obserwacji będziesz mógł wykluczyć ze swojej diety dania i produkty, które szkodzą twojej sylwetce. Dla mnie takimi produktami jest nabiał, czekolada oraz warzywa strączkowe.


Małe posiłki

Zamiast jeść 2-3 duże posiłki w ciągu dnia, podziel je na kilka mniejszych. Unikniesz uczucia ciężkości i opuchniętego brzucha.

Nie objadaj się na noc!

Jedną z najgorszych rzeczy, jaką możesz zrobić swojemu brzuchowi, to uleganie nocnym napadom głodu. Kiedy po całym dniu obowiązków siadasz wieczorem w domu i nie wiesz co ze sobą zrobić...zaczynasz jeść z nudów. Jeżeli też tak robisz - koniecznie musisz przestać albo twój brzuch nigdy nie będzie płaski.

Jedz powoli

Nasze mamy ciągle powtarzały „jedz powoli"! Dobrze w końcu posłuchać tej rady, ponieważ szybkie jedzenie może przyczynić się do połykania dużych ilości powietrza, a co za tym idzie – do wydęcia brzucha.

Pij siemię lniane

To najlepszy domowy sposób na pozbycie się brzucha. Pij je codziennie, a brzuszek będzie jak marzenie!