czwartek, 5 września 2019

yoga girl


http://www.monikabregula.pl/2019/09/yoga-girl.html

Jak to zwykle bywa, na najlepsze książkowe perełki natykam się przypadkiem. Nie inaczej było z tą pozycją, nigdy wcześniej nie słyszałam nic o Rachel ani o jej dokonaniach. Jak się okazało Rachel Brathen to jedna z najsłynniejszych instruktorek jogi na świecie. Jako jedna z nielicznych praktykuje tak zwane ćwiczenia SUP – dyscyplinę z pogranicza jogi, fitness i sportów wodnych.

Na co dzień mieszka na Arubie, na której prowadzi zajęcia z jogi. Prowadzi ponadto warsztaty, turnusy i wykłady na całym świecie. Pochodzi ze Szwecji, po burzliwym okresie dojrzewania, o jakim z niezwykłą szczerością dzieli się w książce, wyjechała na Kostarykę, gdzie głównie miała medytować, ale z medytacją przyszła również radość płynącą z codziennego praktykowania asan jogi. 

Rachel jest znana ze swoich niekonwencjonalnych zajęć, a także ze swojego konta na instagramie gdzie nie znajdziemy tylko pięknych zdjęć, ale ogrom rad, przemyśleń Rachel, którymi to dzieli się z ponad dwumilionową rzeszą fanów.


Książka Yoga Girl to podróż Rachel przez jej dzieciństwo, które do najłatwiejszych nie należało, po nim przyszedł ostry okres dojrzewania. Gdy jej rodzice już prawie się podali, jej mama wysłał ją na terapeutyczny turnus medytacyjny, który to zapoczątkował całkowitą zmianę Rachel. Nie nastąpiło to po tygodniu, ale dało początek wychodzenia na prostą, po tym tygodniu już z własnej woli wróciła do ośrodka na pełen 10-dniowy kurs, po którym postanowiła wyjechać na Kostarykę. Ostatecznie wylądowała na Arubie, gdzie na poważnie zaczęła się jej przygoda z jogą. 

Oprócz niesamowicie szczerych relacji z życia autorki w książce znajdziesz opisy poszczególnych asan, przepisy na pyszne dania oraz to, co mnie się najbardziej w książce podoba, a mianowicie „refleksje pełne miłości” i nie są to milionowy już raz powtarzane frazy jak „chwytaj dzień”, ale szczere przemyślenia autorki. 

Można je czytać codziennie, a każdego dnia znaleźć coś nowego dla siebie. Oczywiście książka opatrzona jest pięknymi zdjęciami, na których Rachel przybiera obłędne pozycje. 

To ten typ książki, do którego wielokrotnie się wraca. 

Printfriendly