Bycie fit jest prostsze niż myślisz!

http://www.monikabregula.pl/2017/05/bycie-fit-jest-prostsze-niz-myslisz.html

Ile razy mówiłeś sobie od jutra już na pewno! Jak alkoholik, który przyrzeka ze łzami w oczach, że się zmieni. Męczyły cię wyrzuty po każdej opróżnionej paczce chipsów. No właśnie, a przecież, to łatwiejsze niż myślisz. Nastawienie i zmiana podstawowych nawyków. Tylko tyle!

Jeszcze nikt nie żałował zrobionego treningu

Zdarzyło ci się kiedyś, usłyszeć lub samemu powiedzieć „szkoda, że zrobiłem trening, żałuję, że spaliłem te 600 kalorii, mogłem poleżeć na kanapie”. Założę się, że nigdy przenigdy nic takiego nie powiedziałeś, ani nie usłyszałeś od innej osoby. Obojętnie jak ciężki był trening, zawsze po jego zakończeniu jest duma, satysfakcja i uśmiech. Za to żałujemy każdego niezrobionego, każdej zmarnowanej minuty, którą mogliśmy poświęcić na ćwiczenia. Dlatego pamiętaj o tym, gdy nadejdzie chwila zwątpienia, czy iść na trening, czy znów sobie odpuścić.

Trening to tylko godzina z doby

Godzina na trening to bardzo dużo, w tym czasie jesteśmy w stanie wykonać porządny trening. A czym jest godzina w całej dobie, to tylko chwila, to jeden odcinek serialu.
Zdrowe nawyki zajmują mniej niż ci się wydaje

Ile zajmuje zrobienie zdrowego śniadania?
10 Minut maksymalnie, obiad to 15 -20 minut, dłużej czeka się na dostawę pizzy. To tylko chwila, a różnica dla organizmu ogromna. Teraz gdy wszystko zaczyna być świeże, aż wstyd kupować gotowce!

Zdrowe życie jest na stałe

Najczęściej ludzie zaczynają zdrowo się odżywiać,
bo po prostu chcą schudnąć. Zwykle prowadzi, to do efektu jo-jo, ponieważ po zgubieniu paru kilogramów wraca się szybko do starych nawyków. Dlatego od początku trzeba mieć świadomość, że zdrowe życie, to codzienność, a nie święto dla zgubienia oponki.

Równowaga

Nie ma nic gorszego od odmawiania siebie tego, na co mamy ochotę. Dlatego najlepiej nie odmawiać sobie niczego, ale robić to z głową. Jeśli mamy ochotę na czekoladę, to ją zjeść, ale dwie, trzy kostki ciemnej czekolady. Jeśli wychodzimy ze znajomymi, to zamówić lampkę czy dwie winna. Jest masę zastępników niezdrowego jedzenia, wystarczy poszukać np. nutella z owoców przepis tu czy czekoladowe ciasto przepis tutaj. Złotym środkiem jest umiar, a nie odmawianie sobie wszystkiego. A jeśli cały tydzień trzymacie się diety, nic się nie stanie, jak w sobotę zjedzie zwykłego eklerka. Świat się nie zawali, a już na pewno nie wasza dieta. Umiar i zdrowy rozsądek jest najszybszą drogą do zdrowego, pięknego ciała.